Strona główna »
Dokumenty »
Protokoły z sesji Rady » Protokół nr XIV/04
Protokół nr XIV/04
Protokół nr XIV/04
z Sesji Rady Miejskiej w Pogorzeli odbytej w dniu 28 maja 2004 roku
w sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli.
Sesja Rady Miejskiej w Pogorzeli rozpoczęła się o godzinie 14-tej. Otwarcia sesji dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Sierszulski.
Przewodniczący Rady Miejskiej po stwierdzeniu guorum na podstawie listy obecności, załącznik nr 1 do protokołu powiedział, że na 15 radnych obecnych jest 13 radnych wobec czego Rada może obradować i podejmować uchwały.
Przewodniczący Rady Miejskiej przypomniał, że porządek obrad dzisiejszej sesji jest następujący:
1. Otwarcie
2. Przyjęcie porządku obrad
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji
4. Informacja z podjętych uchwał
5. Sprawozdanie z działalności między sesyjnej Burmistrza
6. Sprawozdanie z działalności między sesyjnej Komisji Rady Miejskiej
7. Informacja przedstawicieli Geofizyki Kraków z działalności na terenie gminy
8. Bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie gminy w roku 2003
9. Działalność Straży Pożarnej za rok 2003
10. Rola Izb Rolniczych
11. Wnioski i postulaty radnych
12. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej w sprawie:
- ustalenia sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę,
- ustalenia sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę Pogorzela,
- zasad i trybu umorzenia wierzytelności, do których nie stosuje się przepisów ustawy - ordynacja podatkowa oraz udzielanie innych ulg w spłacie tych należności oraz wskazania organów do tego upoważnionych,
- wprowadzenia zmian do budżetu gminy na rok 2004,
- ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Pogorzeli.
13. Udzielenie odpowiedzi na wnioski i postulaty radnych
14. Dyskusja
Do pkt. 1
Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Sierszulski powitał radnych oraz zaproszonych gości i pracowników Urzędu Miejskiego jak stanowi zał. nr 2 do niniejszego protokołu.
Przedstawicieli Geofizyki w Krakowie m.in. Pana Chybowskiego
Z-cę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu - aspiranta sztabowego Jacka Mostowego,
Z-cę Naczelnika Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu - nadkomisarza Kazimierza Kamieniarza,
Starszego Sierżanta Przemysława Gajdę p.o. kierownika Rewiru Dzielnicowych w Pogorzeli,
Delegata Izby Rolniczej w gminy Pogorzela pana Bogdana Mintę.
Do pkt. 2
Radni przyjęli jednomyślnie przedstawiony porządek obrad sesji Rady Miejskiej.
Do pkt. 3
Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Sierszulski wystąpił do radnych o przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji zaznaczając, że protokół z XIII Sesji Rady był wyłożony do wglądu w Biurze Rady oraz przed dzisiejszą sesją i do chwili obecnej nie wniesiono żadnych uwag, poprawek i zastrzeżeń. Protokół został przyjęty przez radnych..
Do pkt. 4
Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Sierszulski odczytał treść sprawozdania z realizacji podjętych uchwał na XIII sesji Rady jak stanowi załącznik nr 3 do niniejszego protokołu.
Do pkt. 5
Burmistrz Zdzisław Kowalczyk złożył informację z działalności w okresie między sesyjnym jak stanowi załącznik nr 4 do protokołu.
Następnie poinformował, że przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Pogorzeli przy ulicy Gostyńskiej /byłe PZZ-y/ nie odbył się.
-poinformował również że zmienia się Ustawa o zatrudnieniu bezrobotnych, będzie prowadzony remont dróg, od połowy czerwca przygotowujemy się do wymiany dachu na starej części budynku Urzędu, Urząd Powiatowy naprawia drogi powiatowe.
Do pkt. 6
Z-cy Przewodniczących Komisji Rady złożyli sprawozdania z działalności Komisji w okresie między sesyjnym jak stanowią załączniki nr 5 i 6 do niniejszego protokołu.
Do pkt. 7
Przedstawiciele Geofizyki z Krakowa poinformowali o prowadzonych badaniach i szukaniu złóż gazu i ropy naftowej. Tutaj grupa liczy 200 osób specjalistów, robione są badania struktur które mają zawierać gaz i ropę, badania robione są metodą sejsmiczną, rozkładana jest sieć kabli. Struktura jest tak ułożona by określić złoże którego szukamy. Przed pracami staramy się rozmawiać z rolnikami, zawieramy umowy, szukamy i wypłacamy odszkodowania. Polskie Górnictwo Naftowe jest zleceniodawcą.
Jesteśmy w Wielkopolsce ponieważ spodziewamy się że ten teren jest perspektywiczny dla złóż gazu i ropy. Odkryto złoża gazu w Kościanie i Jarocinie. Na tych terenach było bardzo dużo badań. Teraz robimy zdjęcia metodą trójwymiarową na głębokości 1,5 do 2 km.
Szacowanie szkód - chcemy doprowadzić do tego by żaden rolnik nie był poszkodowany. Badania robimy cały rok. Chcemy by rolnik który wyraził zgodę na wejście, był obecny przy szacowaniu, w tym celu weszliśmy w kontakt z sołtysami. Chcemy to robić po pracach jak zostaną zwinięte kable. Chcemy by nikt nie stracił. Prosił by z Urzędu był pracownik /Pan Marian Andrzejewski/ po to że jeżeli ktoś nie będzie mógł być obecny to za pośrednictwem pana będziemy się kontaktować.
Pani Hejduk Hanna zapytała czy dobrze, że w naszej gminie są te złoża.
Radna Pazoła Maria powiedziała - wspomniał Pan, że ten czas jest niedobry na prowadzenie badań w naszym rejonie, że nie znajdzie się u nas ugoru by ustawić sprzęt. W związku z tym czy nie możecie Państwo w tym czasie gdzie indziej pojechać.
Radny Sierszulski Eugeniusz zapytał czy rolnik może nie zgodzić się na prace na swoim polu, apelujemy też o to by rolnik był przy szacowaniu szkód.
- następnie zapytał skąd weźmiecie dane średnie zbioru na terenie naszej gminy.
Radny Majnert Eugeniusz powiedział, jeżeli wjeżdżacie na pole po deszczach to są głębokie koleiny, dreny pozrywane a rolnik dostaje tylko 16,00 zł odszkodowania od 1 hektara za wjazd. Szkody widać dopiero w późniejszym okresie.
Przedstawiciel Geofizyki odpowiedział następująco na postawione pytania:
- z tym że złoża w danej gminie są bywa różnie,
- gdzie jechać i wykonywać prace, jesteśmy wykonawcami, dostajemy zlecenie i tam jedziemy,
- jeżeli rolnik się nie zgodzi by wjechać na jego pole, staramy się nie robić nic na siłę i przesuwamy prace np. o 100 m dalej,
- w Koźminie jest Pan który zbiera dane do Głównego Urzędu Statystycznego i od niego uzyskamy średnie dane zbiorów, teraz plony będą bardziej wydajne i bierzemy te dane, które podaje nam rolnik,
- jeżeli chodzi o odszkodowanie z poprzednich lat nie byłem w tym terenie, ale robię to 16 lat i nikt nie powiedział że jest za mało, ale są osoby które nie mają szkody też otrzymują odszkodowania i też mają mało.
Burmistrz Zdzisław Kowalczyk podziękował panom z Geofizyki Kraków za udział w sesji i udzielone wyjaśnienia. Dodał że dobrze byłoby, żeby coś odkryto bo samym rolnictwem nie da się żyć. Myślę że te odszkodowania będą wyższe niż cztery lata temu.
Do pkt. 8
Zastępca Naczelnika Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu Nadkomisarz Kazimierz Kamieniarz złożył sprawozdanie z bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy w roku 2003 jak stanowi załącznik nr 7 do niniejszego protokołu.
Burmistrz Zdzisław Kowalczyk zapytał, czy do sprawdzania ciężkiego ruchu drogowego Komenda Powiatowa Policji posiada foto radar.
Z-ca Komendanta Powiatowego Pan Kazimierz Kamieniarz odpowiedział, że jest foto radar wypożyczony. Mamy cywilny samochód i działa on jakby z ukrycia.
Radna Pazoła Maria zapytała czy można kierowcę ukarać mandatem za nie zapięcie pasów podczas jazdy samochodem, czy foto radar wykaże osobę.
Burmistrz Zdzisław Kowalczyk zapytał czy będą odbywały się kontrole wagowe ciężarowych samochodów, te samochody jeżdżą przeładowane, ciężar jest zbyt duży, niszczą drogi.
Nadkomisarz Kamieniarz Kazimierz odpowiedział na pierwsze pytanie, że tak foto radar wykaże że były nie zapięte pasy i po numerze rejestracyjnym pojazdu,
- jeżeli chodzi o samochody ciężarowe, to były takie przedsięwzięcia akcyjne, sprzęt wypożyczaliśmy, jako jednostka nie posiadamy takiego urządzenia. Podejrzewam że tzw. Zieloni będą działali w tym kierunku. Przekażę tę sprawę Komendantowi Powiatowemu
Radny Władysław Pankiewicz podziękował Policji za dopilnowanie i schwytanie osób dewastujących przystanek autobusowy we Wziąchowie.
Do pkt. 9
Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu Aspirant sztabowy Jacek Mostowy przedstawił informacje o stanie bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Pogorzela za 2003 rok jak stanowi załącznik nr 8 do niniejszego protokołu.
Następnie podziękował pracownikom samorządowym w Pogorzeli za dotychczasową współpracę. Powiedział, że nie zwracają się o pomoc finansową bo środki finansowe na gminie należy przekazać na Ochotnicze Straże Pożarne by działacze mogli i mieli czym pracować. Strażacy są chętni i robią te działania na potrzeby gminy. Podziękował za współpracę Panu Włodzimierzowi Kulskiemu, druchom działaczom za wszelki wkład pracy.
Burmistrz Zdzisław Kowalczyk prosił by dalej monitorować na wyższym szczeblu ubezpieczenie strażaków, tak by wszyscy strażacy mogli być ubezpieczeni.
Aspirant Jacek Mostowy odpowiedział, że mówiono też o ubezpieczeniu wszystkich strażaków podczas inspekcji Ministra Siwca w Straży w Gostyniu.
Radny Nowak zapytał czy jest to prawda, że obniżono wiek strażaków którzy mogą brać udział w straży w akcji gaśniczej.
Aspirant Jacek Mostowy - mówiono o obniżeniu wieku ale ustawa nie weszła w życie. Każdy strażak musi wiedzieć czy może brać udział w akcji.
Radny Sierszulski Eugeniusz powiedział, iż z sprawozdania wynika że gmina Pogorzela jest bezpieczna.
Aspirant Jacek Mostowy odpowiedział tak, ale zbliża się okres letni i zwrócił się do sołtysów by propagować sprawy przeciw pożarowe na terenie wsi bo szczególnie na wioskach rolnictwo jest narażone na niebezpieczeństwo.
Do pkt. 10
Delegat do Wielkopolskiej Izby Rolniczej Pan Bogdan Minta zapoznał z rolą Izb Rolniczch i przedstawił dane z ostatniego spotkania. Powiedział wchodzimy w system dopłat, będzie to okres dość trudny.
- Sapard - w skali kraju zabrakło 2 miliardy złotych i zostaną zrealizowane zadania podjęte przez rolników a nie przez samorządy,
- Fundusze Strukturalne - będzie można wykorzystać w ciągu 3 lat,
- kończy się okres składania wniosków o dopłaty, jeżeli ktoś nie złoży wniosku to nie otrzyma dopłat,
- od 1 sierpnia wchodzą renty strukturalne, jest duże zainteresowanie tymi rentami,
- obecnie jest nacisk na skup agencyjny żywca, zaniechany został podatek kastralny,
- KRUS w pierwszym etapie nic się nie zmieniło, są założenia że rolnicy do 50 ha nie odczują zmian,
- jest ustawa o gospodarstwach rodzinnych i gwarantuje ona rolnikom stały zbyt,
- przy sprzedaży gruntów będzie tak, że do przetargu na terenie gminy może stanąć rolnik stale zamieszkały na tej gminie,
- sprawa użytkowania azbestu jest do załatwienia do 2030 roku - do tego czasu azbest musi zostać usunięty,
- w tych dniach na niektóre produkty wzrosła rentowność, Polska jest rentowna w żywcu wołowym i wieprzowym, nie jesteśmy konkurencyjni ze zbożem,
- sprawa suszy - była wypłacona I transza, za suszę II transza powinna być wypłacona w najbliższych dniach,
- Sapard-było 4,3 mld a nasz budżet dawał 1,2 środków, są dopłaty do remontu płyty gnojowej, do pojemników na gnojówkę. Teraz musi być operatyw zrobiony na wyziewy z obór, ile wody spłynie z dachu. Są to najświeższe dane resortu rolnictwa. Trzeba śledzić te rzeczy. Tak przedstawia się informacja ze spotkania z Ministrem Rolnictwa.
Radny Eugeniusz Sierszulski zapytał czy Sapard dotyczy wszystkich co złożyli wnioski
Pan Bogdan Minta odpowiedział wypłata środków dotyczy umowy podpisanej do 30 kwietnia, jeżeli był ciągnik kupiony i zarejestrowany do 30 kwietnia to rolnik dostanie zwrot środków Vat.
Radny Dutkowiak Zdzisław zapytał czy są prowadzone wyliczenia jak Vat został podzielony, czy rolnikom posiadającym gospodarstwa rolne do 15 ha
warto przejść na Vat.
Pan Minta odpowiedział, że jeszcze nie są robione wyliczenia ale bez inwestycji w gospodarstwo nie warto przejść na Vat.
Do pkt. 11
Radny Fabisiak Stefan zapytał czy w Bułakowie będzie postawiony pojemnik na
szkło.
Burmistrz Zdzisław Kowalczyk odpowiedział, że pojemnik na stłuczki szklane w Bułakowie będzie ustawiony.
Do pkt. 12
Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty Danuta Witek powiedziała, że projekty uchwał w sprawie sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę Pogorzela były omawiane na komisjach rady i zostały zaopiniowane pozytywnie.
Przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Sierszulski odczytał treść projektu uchwały w sprawie ustalenia sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę Pogorzela po czym poprosił radnych o jego przegłosowanie. Za przyjęciem uchwały nr XIV/92/04 Rady Miejskiej z dnia 28 maja 2004 roku radni głosowali jednogłośnie 13 głosami. Uchwała nr XIV/92/04 w sprawie ustalenia sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę Pogorzela stanowi załącznik nr 9 do niniejszego protokołu.
Przewodniczący Rady Eugeniusz Sierszulski odczytał treść projektu uchwały Rady Miejskiej w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Pogorzela a następnie poprosił o jego przegłosowanie . Za przyjęciem uchwały nr XIV/93/04 Rady Miejskiej w sprawie ustalenia sieci publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Pogorzela radni głosowali jednogłośnie. Uchwała nr XIV/93/04 stanowi załącznik nr 10 do niniejszego protokołu.
Sekretarz Gminy Curyk Piotr powiedział, że projekt uchwały w sprawie zasad i trybu umarzania wierzytelności, do których stosuje się przepisy ustawy - ordynacja podatkowa oraz udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności oraz wskazania podmiotów do tego uprawnionych był omawiany na komisjach rady. Uchwałę te proponujemy podjąć gdyż Ordynacji podatkowej nie można stosować do umarzania, odraczania i rozkładania na raty wierzytelności. Podjęcie tej uchwały umożliwi Burmistrzowi dokonywania tych czynności.
Przewodniczący Rady Eugeniusz Sierszulski odczytał treść projektu w/w uchwały a następnie poprosił o przegłosowanie. Za przyjęciem uchwały nr XIV/94/04 Rady Miejskiej w sprawie zasad umarzania wierzytelności, do których nie stosuje się przepisów ustawy - ordynacja podatkowa oraz udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności oraz wskazania podmiotów do tego uprawnionych radni głosowali jednogłośnie. Uchwała Nr XIV/94/04 w w/w sprawie stanowi załącznik nr 11 do niniejszego protokołu.
Sekretarz Gminy Curyk Piotr przedstawił projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Pogorzeli. Wyjaśnił, że Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 lutego 2003 roku zmienia się wynagrodzenie pracowników samorządowych. Ponieważ Burmistrz ma najniższe wynagrodzenie, zmuszeni jesteście Państwo radni to wynagrodzenie podnieść zgodnie z rozporządzeniem.
Przewodniczący Rady Eugeniusz Sierszulski odczytał treść projektu w/w uchwały po czym poprosił o jego przegłosowanie. Za przyjęciem uchwały nr XIV/95/04 Rady Miejskiej z dnia 28 maja 2004 r. w sprawie wynagrodzenia Burmistrza Pogorzeli radni głosowali jednogłośnie. Uchwała nr XIV/95/04 Rady Miejskiej w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Pogorzeli stanowi załącznik nr 12 do niniejszego protokołu.
Skarbnik Gminy Teresa Lempach przedstawiła projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na rok 2004.
Przewodniczący Rady Eugeniusz Sierszulski odczytał treść projektu uchwały
w sprawie zmian w budżecie gminy na rok 2004 a następnie poprosił radnych o
przegłosowanie. Za przyjęciem uchwały nr XIV/96/04 radni głosowali jednogłośnie. Uchwała nr XIV/96/04 Rady Miejskiej z dnia 28 maja 2004 roku w sprawie zmian w budżecie gminy na rok 2004 stanowi załącznik nr 13 do protokołu.
Do pkt. 13
W dyskusji głos zabrali:
Radny Kędziora Jerzy zapytał jak często wypróżniane są pojemniki na butelki.
Burmistrz Zdzisław Kowalczyk odpowiedział by te sprawy zgłaszać bezpośrednio do Pani Mirosławy Kostórkiewicz.
Pan Benedykt Błoch - podziękował za zaproszenie na dzisiejszą sesję. Podziękował również Burmistrzowi Zdzisławowi Kowalczykowi i Panu Leszkowi Mikołajskiemu Prezesowi Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji Wiejskich w Strzelcach Wielkich za wspaniałe założenie sieci wodociągowej w Łukaszewie. Cała sieć została wymieniona na nową. Taka współpraca Pana Burmistrza jest wszędzie. Złożył także podziękowanie pracownikom Urzędu, kiedy się pójdzie do Urzędu to jest się załatwionym od początku do końca. To że tak jest wynika z pracy Burmistrza, pracowników - zakładu pracy. Z okazji Dnia Samorządowca złożył podziękowania Burmistrzowi i pracownikom oraz życzył Wszystkim dalszej owocnej pracy. Dalej powiedział, jestem zaskoczony pensją Pana Burmistrza, przy tak sprawnej pracy Urzędu to jest pensja w porównaniu do innych gmin niewielka.. Uważam, że ta krytyka moja jest na miejscu.
Przewodniczący Rady Eugeniusz Sierszulski podziękował za słowa pochwały i krytyki. Z okazji Dnia Samorządowca życzył Burmistrzowi i wszystkim pracownikom Urzędu wszystkiego najlepszego.
Burmistrz Zdzisław Kowalczyk powiedział, jestem zaskoczony tymi słowami, ale cieszy mnie to co powiedział Pan Błoch o pracownikach, pracownicy nie mają najwyższych pensji myślę, że pracownik dobrze wynagrodzony będzie dobrze pracował. Tak się dzieje, rzeczywiście był Dzień Samorządowca.
- zgłosiło się Stowarzyszenie Inicjatywy Aktywnych i 3 czerwca będzie pomagało rolnikom przy wypełnianiu wniosków o dotacje unijne, Burmistrz prosił sołtysów by powiadomili rolników że będzie taka akcja. Pracownicy codziennie załatwiają takie wnioski.
Pan Eugeniusz Sierszulski poinformował, że na dzień wczorajszy wpłynęło rozliczenie ze złożonych wniosków o dotacje z województwa wielkopolskiego, wynika z niego że wpłynęło 40 % wniosków. Z naszych wyliczeń wynika że najwięcej wniosków wpłynęło z gminy Pogorzela. Stwierdził że takie poczynania skutkują. Ten dzień otwarty dał dużo. W tym dniu zawiozłem do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 55 wniosków, każda tego typu akcja ma swoje zalety. Natomiast jest błędem informacja w telewizji, to że jeżeli rolnik zadzwoni to pracownik przyjedzie do domu. Wnioski będą przyjmowane w sobotę 29 maja i 3 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Pogorzeli, wnioski będzie przyjmował kilku pracowników.
Burmistrz Zdzisław Kowalczyk poinformował, że w okresie letnim odbędzie się wyrywkowa kontrola wywożenia odpadów do wysypiska,
-zwrócił uwagę, że pojemniki ustawione są na butelki plastikowe a nie na worki i papmersy. Na ulicy Krotoszyńskiej notorycznie 1 pojemnik wypełniany jest pampersami,
- jest wykonane wstępne studium wykonalności na wykonaną wcześniej koncepcję sanitacji gminy,
- niedługo Pogorzela nie będzie miała zadłużenia, będziemy mogli korzystać z kredytów, myślę że zwrócimy się o fundusze na rozwój gminy.
- proponujemy by następna sesja była sesją wyjazdową, zobaczylibyśmy oczyszczalnię ścieków w Pępowie i nowobudowaną w Jutrosinie,
- prasa pisała o szkołach w Bułakowie i Kromolicach, Burmistrz prosił by przyjąć te sprawy ze spokojem. Trzeba brać pod uwagę to że jest coraz mniej dzieci, za tym idą mniejsze subwencje a to oznacza, że będzie mniej środków finansowych na inne rzeczy np. języki obce,
- stara część budynku Urzędu jest zabytkiem i przy remontowaniu tej części musimy współpracować z konserwatorem zabytków. Nacisk społeczeństwa na nas, na odnowienie elewacji zewnętrznej budynku jest olbrzymi. Mówi się, że rynek dobrze wygląda a budynek Urzędu jest brzydki. Rada upoważniła Burmistrza do samodzielnego zaciągania zobowiązań do kwoty 30.000 PLN. Nie starcza to na podejmowanie zadań. Chociażby remont starej części budynku Urzędu i odnowy elewacji pozostałej części budynku będzie droższy Na komisji budżetowej musimy tę sprawę omówić,
- PZZ-y , odbył się przetarg na zbycie byłych PZZ-ów, nie sprzedaliśmy tej nieruchomości, kupnem były zainteresowane 4 osoby ale cenę ustaloną przez biegłego uznały za zbyt wysoką, proponuję obniżyć wartość tej nieruchomości o 25 % i po obniżeniu wartości cena wynosiłaby 326,240 zł. Obecnie byłe PZZ nie spełniają warunków do nowoczesnego skupu zboża. Proszę radnych o wypowiedź w tej sprawie.
Przewodniczący Rady Eugeniusz Sierszulski zapytał czy koledzy radni są za tym by obniżyć cenę w/w nieruchomości z 434.928 zł o 25 % co stanowiło by kwotę 326,240 zł.
Radni jednogłośnie - 13 głosami przegłosowali by obniżyć wartość nieruchomości po byłych PZZ-ach o 25 % tj. z kwoty 434,928 zł do kwoty 326, 240 złotych.
Radny Nowacki Andrzej zapytał co mówiła na temat tej nieruchomości Firma z Ostrzeszowa.
Pan Andrzejewski Marian odpowiedział, że Panowie z Ostrzeszowa mówili że jest trochę drogo ale nie do końca im to pasuje bo muszą założyć ,sufit, ocieplić, mówili też o dużej ilości pracowników.
Radna Pazoła Maria poinformowała kolegów radnych o tym, że w dniu 5 czerwca br. o godz. 18-tej odbędzie się msza św. w Kościele w Pogorzeli za zmarłego radnego Bogdana Burzyńskiego.
Wobec zrealizowania porządku obrad, Przewodniczący Rady Eugeniusz Sierszulski o godz. 18,30 zamknął XIV Sesję Rady Miejskiej.
Informacje powiązane:
Typ dokumentu:
Protokoły z sesji RadyKadencja: Kadencja IV (2002 - 2006)
Autor informacji: Jacek Andraszak
Informację wprowadził: Jacek Andraszak
Opublikowany dnia: 2004-05-28
Wprowadzony do BIP dnia: 2007-08-01 (przeniesienie danych z poprzedniej wersji BIP)
Zmian: 0